Заклад дошкільної освіти № 46

Консультація для батьків ” зз способи як виховати “хорошу” дитину” Підводимо підсумки Тижня знань з безпеки життєдіяльності. Педагоги закладу провели тематичні заняття зі своїми вихованцями та закріпили знання на заняттях з художньо-продуктивної діяльності. Нещодавно наш заклад задонатив кошти на закупівлю дронів-камікадзе для наших захисників. І ось ми бачимо вже результат нашої благородної справи. Не втомлюємось дякувами усім хто допомагає нашим ЗСУ РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ💙💛 Атестація педагогічних працівників у 2024-2025 навчальному році: як продовжити атестацію за новим Положенням про атестацію; умови атестації для педагогічних працівників; результати на наслідки атестації; практичні питання впровадження нового Положення про атестацію. Порівняльна характеристика “Положення про атестацію педагогічних працівників”

Торгівля людьми. Як запобігти? Поради від практичного психолога Я.Княжевської

Якщо вже сталося лихо

Як розпізнати ситуацію торгівлі людьми?

Якщо вже сталося лихо:

  • Якщо тебе схопили і утримують, спробуй познайомитися з такими ж, як і ти. Домовся з ними про спільні дії.

  • Не вживай алкоголь та наркотики. Це може спричинити залежність і тобі буде важко відновити свої сили. Якщо ти вживаєш алкоголь чи наркотики, то ймовірність стати жертвою людей, які будуть використовувати тебе як живий товар, зростає. Ти будеш залежати від них, і тобі буде важче повернутися до іншого, кращого життя.

  • Постійно думай, що все закінчиться добре, тебе звільнять або ти втечеш. Згадай своїх близьких, приємні моменти життя – це допоможе побороти тимчасові негаразди, з якими ти зіштовхнувся/ зіштовхнулася.

За порадами, консультаціями і допомогою можна зателефонувати на Національну гарячу лінію:

0 800 500 335 або 386

(безкоштовно)

Якщо з тобою чи твоїми друзями сталося лихо, обов’язково звернися за допомогою до:

  • Найближчого відділення поліції або зателефонуй за номером 102.

  • Психолога, соціального педагога.

  • Представників центрів соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді.

  • Батькам, друзів чи знайомих, яким ти довіряєш, передавши їм всю інформацію, де ти чи твої друзі знаходяться.

Підготувала

Практичний психолог Княжевська Яна

Стати жертвою торгівців людьми може бути будь – яка людина, незалежно від статі, освіти чи соціального стану.

  1. Дуже поширена торгівля дівчатами та жінками для сексуальної експлуатації, тяжкої роботи ( насильницького використання в полі чи в домашньому господарстві, догляді за психічнохворими), примусово народження дитини чи шлюбу.

  1. Останнім часом значно зростає торгівля хлопцями та чоловіками з метою сексуальної експлуатації. Непоодинокі випадки, коли протягом дня хлопці та чоловіки виконують тяжку працю, а вночі піддаються сексуальній експлуатації.

  1. Все більшого поширення набуває торгівля дітьми, мета якої – педофілія (дитяча порнографія, дитячий сексуальний туризм тощо) і це стосується як дівчат, так і хлопців.

  1. Крім того, як хлопців, так і дівчат можуть примушувати до дій з метою використання у збройних конфліктах або злочинній діяльності.

  1. Однією із найбільш поширених форм торгівлі людьми, після трудової експлуатації та сексуального рабства, є примусове жебракування.

  1. Хлопці, і дівчата можуть бути втягнуті в торгівлю людьми для вилучення та трансплантації органів або для проведення різних видів дослідів.

  • Дій обережно і впевнено, спробуй попередити правоохоронців чи своїх друзів про те, що ти став / стала жертвою торгівлі людьми.

  • Спробуй зателефонувати чи передати повідомлення про себе через когось.

  • Спробуй бути актором чи акторкою і грай на почуттях людей, які тебе утримують (розказуй вигадані сльозливі історії, проси вийти чи поспілкуватись з рідними, плач).

  • Не виказуй агресії щодо торгівців людьми, оскільки це може спричинити побиття, зґвалтування, жорстоке поводження з тобою чи, навіть, смерть.

Ви пропустили