Заклад дошкільної освіти № 46

МЕНЮ на 02.12.2024 Наші вихованці долучаються до Всеукраїнського флешмобу “Лапка підтримки 2.0” із метою підтримки безпритульних тварин Шановні педагоги! Вас вітає БФ “Щаслива лапа”. Запрошуємо Вас та ваших вихованців долучитись до наших флешмобів, благодійних акцій та конкурсів присвячених темі тварин, які відбудуться вже незабаром: Ділимось корисними ресурсами, що допоможуть батькам відволікти діток під час перебування в укритті #З_турботою_про_дітей👫! ✅Від керівника дитячого садочку #ДНЗ_46_ВМР Наталії Кірєєвої передаємо щиру подяку Вінницьке обласне відділення БО “Мережа ЛЖВ” директору Оксана Омельник ,Наталії Пінчук Natali Vin та @БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» за 18 аптечок та бронежилет для забезпечення безпеки освітнього процесу в 18 групах 👫та безпеки медичного персоналу🧑‍⚕️! Громадська організація “Добро немає кордонів” передала допомогу в КЗ «ДНЗ 46 ВМР»

10 жовтня – Всесвітній день ментального здоров’я. Поради, які допоможуть попередити кризовий стан та зберегти психічне здоров’я в умовах війни

10 жовтня – всесвітній день

ментального здоров’я.

Статистика в Україні показує жахливі числа. Понад 1,5 млн. мешканців нашої країни страждає від психічних захворювань. Понад 2 мільйонів щороку звертаються за допомогою до фахівців психіатрії та більшість з них госпіталізуються. Нервові розлади різного характеру та різного ступеня важкості є проблемою кожного третього українця. До того ж, наша країна посідає 1-ше місце за кількістю психічних розладів в Європі.

Це статистика до повномасштабного вторгнення. Близько 10 млн. мільйонів українців можуть зіткнутися з ризиком розвитку психічних розладів, таких як депресія та посттравматичний стресовий розлад, внаслідок війни. І це, мабуть, оптимістичний прогноз.

У Міністерстві охорони здоров’я прогнозують, що через війну психологічної підтримки потребуватимуть понад 15 млн українців. При цьому близько 3–4 млн людей треба буде призначати медикаментозне лікування. Після війни щонайменше кожна п’ята людина буде мати негативні наслідки для психічного здоров’я. За даними МОЗ, у 20–30 % осіб, які пережили травматичні події, може розвинутись ПТСР. Крім того, через 5–7 років очікують зростання кількості осіб з наркотичною, алкогольною та іншими залежностями. Через психоемоційне напруження, спричинене війною, українці постаріють на 10–15 років, тобто хвороби, притаманні для зрілого та літнього віку, будуть траплятися на 10–15 років раніше, ніж це було до війни [за даними соціологічного дослідження].

Бережіть себе, по можливості звертайтеся за допомогою до спеціалістів. Психологи та психотерапевти можуть значною мірою покращити ментальне здров’я та попередити розвиток психічних розладів.

Поради, які допоможуть попередити кризовий стан та зберегти психічне здоров’я в умовах війни:

Відновлення почуття контролю. Необхідно знайти сферу в житті, яку будете контролювати.

Залученість — це друга складова життєстійкості. Чим більше ви залучені до корисної діяльності, не зависаєте у своїх думках — тим сприятливіше відновлення психологічної сили.

Прийняття ризику. “Необхідно розуміти, що ризик — це нормально, він завжди є у житті, просто зараз він надмірний. А віднайти якісь адекватні, індивідуальні методи протидії цьому ризику — це творче завдання для кожного”.

ЧОМУ ВАЖЛИВИЙ ЦЕЙ ДЕНЬ? 

Мета свята – привернути увагу кожної людини на важливість ментального здоров’я. Воно в першу чергу залежить від кожного з нас та наших рідних. Ми повинні навчитися зберігати стійкість та душевну рівновагу в найскладніших ситуаціях, а при необхідності – звертатися за допомогою до відповідних фахівців.

У межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки розпрацьовано:

  • довідник «Базові навички турботи про себе та інших»;
  • новий розділ «Довідника безбарʼєрності» – «Етика взаємодії у період стресу»;
  • керування стресом у застосунку «BetterMe»: «Mental Health»;
  • ролики для телебачення «Скажи чесно, ти як?», аптечка самодопомоги від українських зірок і телеведучих;
  • серія анімаційних відеороликів про природу стресу, допомогу собі та близьким.

Громадські ініціативи надання психологічної підтримки

Корисні покликання: