ВІННИЦЬКА МІСЬКА РАДА
ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ ВІННИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
НАКАЗ
22.05.2025 м. Вінниця № 231
Про організацію роботи
закладів дошкільної освіти
Вінницької міської територіальної
громади в літній період в умовах воєнного стану
Керуючись Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 16 квітня 2025 року № 4356-ІХ, положенням «Про заклад дошкільної освіти», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови Кабінету міністрів України від 27.01.2021 р. № 86), враховуючи методичні рекомендації Міністерства освіти і науки, які визначають напрями діяльності закладів дошкільної освіти в період дії воєнного стану: «Щодо здійснення освітньої діяльності з питань дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного стану», «Щодо проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу в закладах дошкільної освіти з питань уникнення враження мінами, вибухонебезпечними предметами та ознайомлення з правилами поводження в надзвичайних ситуаціях», «Про забезпечення психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні», «Щодо організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти в літній період в умовах воєнного стану», з метою створення найефективніших умов для оздоровлення дітей, відновлення ментального здоров’я, розвитку їх пізнавальних інтересів та творчих здібностей, організації освітнього процесу з максимальною користю для дітей, одночасно забезпечивши безпеку всіх його учасників
НАКАЗУЮ:
1. Керівникам закладів дошкільної освіти:
1.1. Забезпечити здобуття дошкільної освіти за очною, дистанційною формами організації освітнього процесу відповідно до Базового компонента дошкільної освіти (Державний стандарт) нова редакція та врахувати під час взаємодії з дітьми «Методичні рекомендації до оновленого Базового компонента дошкільної освіти».
1.2. Діяльність закладів дошкільної освіти у літній період здійснювати відповідно до освітньої програми, Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти, плану роботи закладу на літній період, забезпечивши необхідний психолого-педагогічний супровід освітнього процесу та надання педагогом першої психологічної допомоги (ППД) дітям.
1.3. Скласти розподіл часу на процеси життєдіяльності дітей для кожної вікової групи з орієнтацією на тривале перебування в природному середовищі із залученням усіх природних ресурсів (повітря, вода, сонце, пісок, рослини, природне довкілля в цілому), організувати відповідно віку тривалість денного сну та інші види відпочинку, оптимальну рухову активність, систематичне збагачення дітей новими враженнями, розширення запасу набутих упродовж навчального року знань, уявлень про навколишній світ і самих себе.
1.4. Планувати та проводити освітню роботу з безпеки життєдіяльності дітей (на території закладу), враховуючи питання:
– формування свідомого ставлення до власної безпеки;
– формування навичок безпечної поведінки та стресостійкості, збереження життя та здоров’я (фізичного, психологічного, емоційного).
1.5. Провести (07.07-11.07) Тиждень безпеки дитини, у межах якого організувати освітню діяльність за такими напрямами:
– правила безпеки під час евакуації та мінної безпеки;
-
правила дорожнього руху;
-
правила пожежної безпеки;
-
правила поводження з вибухонебезпечними предметами та уникнення враження мінами;
-
поведінка на вулицях, у транспорті, при зустрічі з незнайомими людьми;
-
поведінка під час відпочинку на сонці, воді, у лісі;
-
дій у випадку надзвичайних ситуацій;
-
користування електричними й газовими приладами;
-
запобігання харчовим отруєнням і кишковим інфекціям тощо.
1.6. Здійснювати медико-педагогічний контроль за організацією, перебігом і станом освітньої та оздоровчої роботи у літній період.
1.7. Вжити заходів щодо зміцнення матеріальної бази та створення комфортних умов для оздоровлення та рухової активності дітей, трудової та дослідно-експериментальної діяльності, ознайомлення з навколишнім та природою тощо.
1.8. Під час організації всіх режимних моментів обов’язково дотримуватись принципу поступовості, забезпечення індивідуального підходу до дітей, створення сприятливих умов для збереження їх нервової системи, формування і закріплення культурно-гігієнічних навичок відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.
1.9. Переглянути, в разі необхідності скорегувати та затвердити заходи, спрямовані на запобігання виникнення випадків травматизму у закладі.
1.10. Здійснювати виконання заходів щодо цивільного захисту на період запровадження правового режиму воєнного стану.
1.11. Негайно інформувати учасників освітнього процесу, Департамент освіти, відповідні силові та охоронні структури про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій, порушення функціонування суб’єктів освітньої діяльності, загрозу припинення надання освітніх послуг, підозрілі об’єкти та суб’єкти у приміщеннях та на території закладу.
1.12. З працівниками закладу дошкільної освіти провести:
1.12.1. Інструктажі щодо особливостей роботи закладу в умовах воєнного стану.
1.12.2. Відповідну підготовчу роботу для успішного літнього відпочинку, дотримання виконання основних завдань роботи закладу на літній період:
– інструктаж з питань безпеки життєдіяльності дітей, техногенної, пожежної безпеки та цивільного захисту, охорони праці працівників закладу:
– поповнення та поновлення матеріалів для батьків (пам’ятки, буклети, рекомендації) щодо відпочинку з дитиною, профілактики травм і нещасних випадків із дітьми в літній період, інформації з домедичної допомоги дітям;
– забезпечення дидактичними іграми та матеріалами для організації художньої діяльності дітей на вулиці;
– забезпечення іграшками для ігор з вітром, піском, водою тощо.
1.12.3. Консультації для вихователів з питань організації роботи в літній період (специфіка роботи з дітьми влітку з розвитку рухів, загартування, ознайомлення з рідною природою, безпеки життєдіяльності тощо).
1.13. Здійснювати систематичний контроль у закладах освіти за виконанням вимог Положення про організацію роботи з охорони праці учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану.
1.14. Проводити різні форми співпраці з родинами щодо:
-
попередження нещасних випадків із дітьми під час літнього періоду;
-
навчання з надання першої домедичної допомоги потерпілим.
1.15. Організувати харчування дітей відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305. Забезпечити оптимальний питний режим. Здійснювати постійний контроль за організацією харчування дітей у дитячих садках.
1.16. Заборонити проведення ремонтних робіт під час функціонування груп (п. 27 Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом МОЗ України від 24.03.2016 № 234).
2. Підсумки роботи закладів у літній період обговорити на нараді керівників ЗДО у серпні 2025 року.
3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Директор департаменту Оксана ЯЦЕНКО
Л. Гарник
65 10 40