КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД № 46 ВІННИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»
проспект Юності,15, м. Вінниця, 21021, тел. (0432) 56–09–96, E-mail: kzdnz№46@ukr.net , код ЄДРПОУ 26243941
Головному спеціалісту
відділу дошкільної освіти
та обліку дітей
Тетяні ЛЕБІДЬ
Інформація
про підсумки проведення
Тижневика протипожежних заходів
в КЗ «ДНЗ № 46 ВМР»
07.10-11.10.2024 р.
Відповідно до наказу Департаменту освіти Вінницької міської ради № 374 від 30.09.2024 р. «Про проведення тижневика протипожежних заходів в закладах освіти», наказу по КЗ «ДНЗ№46 ВМР» №256-ОД від 04.10.2024 р. «Про проведення тижневика протипожежних заходів в ЗДО» з 07 по 11 жовтня 2024 року був проведений Тижневик протипожежних заходів.
Метою проведення «Тижневика пожежних заходів» є поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; формування у кожного вихованця активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дитячому садку, тощо, збереження та зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя дошкільнят; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час пожежі.
На основі загального плану проведення «Тижневика протипожежних заходів» вихователь-методист склала план заходів, який наповнив змістом освітньої роботи з дітьми: тематичні заняття, дидактичні, сюжетні, театралізовані, конструктивно-будівельні ігри з елементами безпеки життя, конкурси, естафети, прогулянки, читання творів художньої літератури відповідної тематики, аналіз небезпечних ситуацій та правила поведінки.
Сьогодні проблема протипожежної безпеки розглядається, як базисна потреба людини, тому на дошкільний заклад покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.
Далеко не всі дорослі знають найпростіші правила пожежної безпеки. Але всі без винятку батьки відчувають занепокоєння за життя та здоров’я дітей. Тому наш обов’язок- всіма можливими способами уникнути загрози для життя та здоров’я вихованців та колективу дошкільного закладу.
В дошкільному навчальному закладі в рамках Тижня були проведені такі заходи:
-
Підготовлений наказ про проведення Тижня з визначенням відповідальних осіб;
-
розроблені заходи до проведення тижня ППБ;
-
на педгодині педколективу повідомлено про мету та завдання проведення Тижня, порядок проведення, вимоги до матеріалів, які повинні подаватись для визначення кращих;
-
Складений комплексний план заходів та план роботи по проведенню Тижня протипожежної безпеки;.
В методкабінеті організована тематична виставка літератури, дидактичних посібників, конспектів занять, сценарії свят та розваг, яка допомогла в організації навчально-виховної роботи в групах.
Підготовлені пам’ятки для батьків: «Служба 101», «Сам удома», «Пожежна безпека».
Дошкільний заклад та укриття укомплектовано вогнегасниками, створено пожежний куточок з первинними засобами пожежогасіння: піском, відрами, лопатами, багром. На кожному поверсі присутні плани приміщень зі схемами евакуації. Систематично перевіряється працездатність гідрантів. У закладі постійно здійснюється контроль стану електрообладнання та електромережі, а також кухонних плит і системи вентиляції в укритті.
Народна мудрість говорить: ”Посієш звичку – пожнеш характер”. Тому формування у дітей стійких навичок правильної поведінки в незвичних небезпечних обставинах, усвідомлення цінності їх життя та здоров’я, навчання способів регулювання власної поведінки у довкіллі, серед людей та предметів повинно починатися з раннього віку.
Роботу проводили із залученням дітей до різних форм роботи: заняття, ігрова діяльність, театралізована діяльність, свята та розваги, конкурси, бесіди (індивідуальні, групові та колективні), екскурсії до пожежної частини міста, читання художньої літератури, самостійно-художня діяльність, пошуково-дослідницька діяльність, моделювання ситуацій та їх розв’язан
Вихователем –методистом проведена консультація «Пожежна безпека дитини», індивідуальні консультації для молодих педагогів.
В ході проведення Тижня цікаво пройшли тематичні заняття «Кицькин дім» (молодші групи №7.13.15.18), «Без мами сам вдома» (середні групи №3.9.19).
Організовані ігри: сюжетно-рольові «Погасимо кицин дім» (групи №2.11.12.14.16), дидактичні: «Збери пожежну машину» (молодші групи №7,13,15,18,16), «На що це схоже?» (середні групи №3,9,19). Свої враження від прочитаного і набаченого діти відображали в малюнках, аплікації, ліпленні. Середні та старші групи організовували виставки дитячих робіт, під час яких були визначені кращі роботи таких дітей.
Педагоги піклуються про те, щоб перед вихованцями розкрився зміст дії, її ціль та засоби рішення, і по можливості пропонувати дітям самостійно шукати рішення поставлених завдань. Вихователі та спеціалісти дуже ефективно попрацювали над тим, щоб діти засвоїли правила, чого не слід робити:
– при відсутності дорослих вмикати побутові електроприлади;
– розпалювати вогонь без нагляду дорослих;
– грати з сірниками та на дорозі, та інші.
В ході тижневика 07.10.2024 р. були проведені інструктажі персоналу закладу за правилами пожежної безпеки та правилами проведення евакуації у разі пожежі. Була проведена навчальна тренування по евакуації персоналу та осіб, що навчаються у разі пожежі.
Протягом Тижня проводився вибірковий контроль , який охопив такі питання:
-
Планування освітньої роботи по групах;
-
Різноманітність видів роботи;
-
Майстерність вихователя під час проведення заходу,
використання посібників, оформлення куточків, ефективність
проведення роботи з батьками.
Всі заходи до тижневика висвітлені на веб-сайті закладу та на сторінці закладу у мережі фейсбук.
Вихователь-методист ___________________Вікторія КУЛЯС